Jdi na obsah Jdi na menu
 


zvířata

tady je vyprávění o různých zvířatech.

Tukan

Tukani se živý nejrůznějším ovocem vyskytuje se ve Střední a Jížní Americe, obývá hlavně státy Mexiko,Argentina a Brazílie. Loví v korunách stromů ale, i na zemi. Někdy sní i drobného obratlovce. Spí v dutinách stromů a tam klade i samice svá vejce. Tukani nejsou moc dobří letci protože, mají velké zavalité tělo a malá křídla. Tak že se po stromech pohibují šplháním.

Věk: 20 let

délka těla:57-67 cm598567_tukan-zobak-teplota.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Fenek

 Fenek je pouštní liška. Má tak citlivý sluch,že slyší i na vzdálenost několika metrů pohyby chrobáka vyhrabávajícího zrnka písku. Velké ušní boltce fenka odvádějí přebytečné teplo z těla a pomáhají mu tak ochladit se i při vysokých teplotách. Fenkové jsou aktivní především v noci.

Delka těla: 35-41 cm

Délka ocasu: 18-30 cm

321629-top_foto2-werjg.jpgLiška Polární

Žije v Severních částech Evropy,Asie,Ameriky. S létem lišky mění své životní území. Léto tráví v tundře a na zimu se stahuje na ledové pole. Potrava lišky polární je především tvořena z lumíků,ptáků a drobných hlodavců a vybíraních ptačích hnízd,přiživuje se i na zbytcích kořisti ledních medvědů. V zimě slouží jako potrava vyvrhnuté ryby z moře. V zimě jí sněhobědne nebílá srst slouží jak ochranné zbarvení. V létě srst zhnědne nebo zšedne, aby se liška snáze skryla mezi kameny a rostlinami. Samice je březí 49-56 dní.

Délka těla: cca 60 cm

Délka ocasu: cca 40 cm

výška: cca 30 cm

Hmotnost: 4,5-8kg 

189.jpgJaguár

Jaguár je nejvíce podobný levhartovi svým zbarvením. Jaguár žije v tropických džunglích a nebo i v travnatých savanach Střední a Jížní Ameriky, občas i severněji, někdy ho můžeme zastihnout i v horách. Jsou velmi dobří plavci a stejně dobře i šplhají po stromech. V zajetí se dožívají až 22 let. Někdy se i stane, že vystrašený jaguár chovný v zajetí napadne ošetřovatele. Má takovou sílu, že dokáže vytáhnout na strom mrtvoly zhruba až velikosti jalovice, aby se dostal mimo proud vody.jaguar.jpg

Klokan

Klokan je nejznámější vatčnatec. Samice svoje dítě vyvrhne do vaku, ale ne úplně hotové chibí mu zadní končetiny. A potom se matce ze vnitř vaku přisaje tak pevně že to ani nedokážou odtrhnout doktoři. Mládě poprvé vykokne z vaku až po 7 měsícech a poprvé ochutnává trávu. Klokan je býložravec. Za potravou ujde až 100 km. Klokani mají problémi s couváním.2288.jpg       

Tučňák

Mají zavaleté válcovité tělo a pohybují se pomocí křídel podobným ploutvím. Tučnáci se mezi sebou rozeznávají podle křiku, díky kterému rodiče vždy najdou svá mládata. Tučnáci se živví hlavně rybami, pro které se potápějí pod hladinnou oceánu. Pod vodou se pohybují svižně, jako by létali. Tučnáci neumějí létat. Místo křídel mají ploutve. A když tučnák spolkne rybu, spolkne ji celou. Dospělý tučnák císařský dosahuje výšky tříletého až čtyřletého dítěte. Největším druhem je tučnák císařský. Tito tučnácižijí ve velkých koloniích na zamrzlém moři. Tučnáci kroužkoví si stavějí hnízda s kamínků. Kamínky sbírají do zobáků a nosí je na místo.tucnak_6.jpg

Vlk obecný

V České Republice je kriticky ohroženný. Vlk je v evropě největší psovitá šelma. Samci váží v průměru 42 kg, samice 36 kg. Ve svém přirozeném prostředí žijí ve smečkách,ve kterých tam také loví. Jejich hlavní potravou jsou velcí býložravci, hlavně pak jeleni, srnci a divoká prasata. Samice rodí obvykle 4-8 mláĎat, přesto nedochází v přírodě k jejich přemnožení. Dospělé jedince často zahubí nemoci, jako je vzteklina. Ačkoliv vlk obecný budil vždy v lidech respekt, až srach, na člověka neůtočí.

 Vlk obecný (Canis lupus)

                                    Delfín obecný

Je to společenský živočich, takže žije v hejnech. A je rozšířen od tropického pásma po mirné pásmo. Když spí, spí jen jedna půlka mozku a tou druhou dává pozor, když je jedna půlka unavená vystřídá je. Je nejhojnější druh delfína. Mají silnou ocasní ploutev, ta jim umožňuje dlouhé skoky nad hladinu i pozkakování v zpřímeném postoji za pomocí jejich rychlých úderů o hladinu. Tento trik je často využíván v delfináriích. Jejich nejčastější rybí potrava jsou sledi, makrely a také hlavonožci.   Délka jeho těla činí 1,8-2.6 m, hmotnost je asi 115 kg. Jeho tělo je štíhlé, zbarvení je hnědé až černé.

 Arabský plnokrevník

Arabský plnokrevník pochází ze Severní Afriky a okolního Východu- zejména z Egypta. Velmi se hodí na dostihy. Je známí svými elegantními pohyby, které vzniknou zejména ve cvalu. V klusu se Arab pohybuje velmi harmonicky a uvolněne. Krok nění zrovna nejsilnější stránkou tohoto plemene. Na drezuru ani na skoky nemá předpoklady. Arabové jsou velmi chytří a proto není těžké ho vychovat. Arabové mohou být : vraníci(vzácně),hnědý bělouš, černý hnědák, plavák, hnědák, svetlý ryzák, játrový ryzák, tmavý hnědák, černý ryzák, červený bělouš, smíšený bělouš, pstružák a myšák. Arab měří ke kohoutku 150 cm. Křížením tohoto plemena vznikl např. Anglický plnokrevník a další.

Tygr

Dnes jsou, hlavně kvůli člověku, některé poddruhy vyhubeny, tak že tygr je ohroženým druhem. Tygři loví spíše velká zvířata, jako jsou jeleni, příležitostně uloví i menší kořist, jestliže je v okolí nedostatek potravy, s pokojí se i s kobylkami.

Dodělám

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tygr

(zakladatelka, 14. 4. 2013 12:14)

jo jasně :) mapiš si klidně i o náké video :)

Re: tygr

(Jájoš, 15. 4. 2013 16:55)

jo, jo, jen video né spíš obrázek. ok? jo a to video bude jen možná...

Re: tygr

(Jájoš, 15. 4. 2013 17:02)

Jo tak už jsem si našla video. Tady je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=23Ck54gxDcg

Re: tygr

(Jájoš, 15. 4. 2013 19:37)

Tak a tady je odkaz na obrázek: https://www.google.cz/search?q=tygr&client=firefox-a&hs=dio&rls=org.mozilla:cs:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FzpsUeiHCoOMtQaRxoGwBA&ved=0CEYQsAQ&biw=1360&bih=608#imgrc=Uxd1gyKvUPxVxM%3A%3BTl7e51EcuHl43M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.horackova.cz%252Fpracezaku%252Fwwwpages1112_5b%252Fweberovaj%252Ftygr-mix.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.horackova.cz%252Fpracezaku%252Fwwwpages1112_5b%252Fpage-weberovaj.html%3B1024%3B768

:)

(Jájoš, 13. 4. 2013 10:01)

Ten tvůj web je čím dál lepší a hezčí teď se mi hlavně líbí vlk a jaguár. Prosím přidáš sem tygra?

děkuji

(Zakladatelka (Smile), 4. 3. 2013 19:08)

Moc všem děkuju za pochvali na blok :) kdybyste chtěli aby tu bylo ňáké zvířátko které máte rádi nebo klidně i hmyz tak napište do komentu :)

liška,fenek a delfíni

(Jájoš, 23. 2. 2013 11:08)

moc se mi líbí obrázky u zvířat ale nejvíc u lišky polární,fenka a delfínů

hezký

(Jana, 1. 2. 2013 8:33)

Ahoj,Smile to jsem já Jájoš musim říct že máš ice malí web ale je moc hezký.

=D

(Tyna, 26. 1. 2013 17:49)

hezký

Díky

(:), 2. 12. 2012 9:52)

Díky moc pomohlo měli jsme dělat referát o takanovy. :-)

 

 

PortrétArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10483
Měsíc: 136
Den: 4